Információk, érdekességek
Az E-vitamin és az öregedés
2006. szeptember 29.
Lehet, hogy néhány vitamintabletta bekapásával sokat javíthatunk memóriánkon? Az étrend megreformálása még célravezetõbb.
Egyre inkább foglalkoztatja a kutatókat, hogy az egyre inkább elöregedõ nyugati társadalomban hogyan lehetne megóvni az idõsödõ emberek memóriáját, és csúcsformában tartani az agy mûködését. A kutatások nagy figyelmet fektetnek a szabad gyökökre, amik olyan molekulák, amik az anyagcsere és az öregedés folyamán spontán módon alakulnak ki.
Szívünk: társ egy életre
2006. szeptember 27.
A szív nem véletlenül jelképezi az életet: a vérkeringést lehetõvé tevõ és azt szabályozó szerv az egyik legfontosabb a test számára, ráadásul egy teljes életen át dolgozik! A helyes mûködéshez azonban nem elég, ha nem fáj; a vérkeringésre, a szív mûködésére ártalmas szokások, életmódbeli tényezõk halmozódnak, évekkel megrövidítve a szerv tulajdonosának életét.
A szív- és érrendszeri betegségek a leggyakoribb halálozási oknak számítanak nemcsak Magyarországon, hanem a világ számos országában is.
A szív világnapján ezért világszerte arra figyelmeztetnek: a szívinfarktus, a stroke, az érelmeszesedés egészséges életmóddal, diétával, kellõ mozgással megelõzhetõ.
Elõbb a lélek hízik, aztán a test
2006. szeptember 23.
Evészavarok: a modern civilizációs betegségek prototípusai címen rendeztek a napokban tudományos konferenciát Budapesten.
Az evés – pszichológiai nevén a táplálkozási magatartás – zavarai az utóbbi két évtizedben a pszichiátria elõterébe kerültek, és a közgondolkodásban is egyre nagyobb teret kapnak. Ezek leggyakoribb formája az elhízás, s a két másik, klasszikus betegség a kóros lesoványodás (anorexia), illetve a falásrohamokkal járó típus, a bulimia.
Ritmusban napról napra
2006. szeptember 18.
Tekintsen biológiai órájára is, s éljen megfelelõ ritmus szerint! A különbözõ napszakokban a szervezetünk többé-kevésbé készen áll bizonyos tevékenységekre. Profitáljon hát biológiai órájából, idõzítse tevékenységeit a legmegfelelõbb idõpontra, s hozza ki magából a maximumot.
Hormonok, testhõmérséklet, éberség... minden pillanatban ki vagyunk téve biológiai ciklusunk ingadozásainak. Testünk precíziós mûszerhez, leginkább egy pontos órához hasonlatos. Az agynak két része játssza az összehangoló szerepet. A hipotalamusz az "inga", amely olyan külsõ hatások alapján mozog, mint például a nap és az éjszaka váltakozása. Másfelõl a tobozmirigyet tartják a szervezet "homokórájának". Szinte állandó ritmust követ a nap 24 órájában.
Erekciós problémák: merjünk beszélni róla!
2006. szeptember 14.
Az erekciós (merevedési) zavarok számos férfi és partnere életét keserítik meg. Félelem a probléma megbeszélésétõl, az esetleges orvosi kezeléstõl, netán a férfiasság elvesztésétõl - mind-mind lelki válságba sodorhatja a férfit. A szakorvosi segítségen kívül a társ szerepe, intelligens reagálása döntõ fontosságú lehet az állandósulni látszó aggodalom eloszlatásában és a kudarcélmény megszüntetésében.
"Úgy vágyom a feleségemre, mint 20 éves koromban, de amikor tettekre kerül a sor, megszûnik az erekcióm. Már a válás határán állunk". - panaszkodik András, a negyvenes éveinek vége felé járó vállalkozó. Õ, számos férfitársához hasonlóan, nehezen éli meg ezt a problémáját, amely miatt úgy érzi, férfi mivoltában leértékelõdik, és veszélybe sodorja a házasságát is.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...220221222...229