Információk, érdekességek

Ugrásokkal halmozódik a nikotin az agyban

2010. március 11.

Minden egyes szippantás után mintegy hét másodperccel jelentkezik a nikotin koncentrációjának hirtelen megemelkedése az agyban.

 

 

A nikotin inkább lépcsõzetesen halmozódik a dohányosok agyában, mint szippantásonként folyamatosan - állítják amerikai kutatók hétfõn megjelent tanulmányukban. Az amerikai tudományos akadémia folyóiratának (PNAS) online kiadásában megjelent tanulmány szerint a nikotin felhalmozódása az agyban több percen át, ugrásokkal zajlik.


 


Egyre több középkorú füvezik

2010. február 24.

Az ötven év fölöttiek körében 1,9 százalékról 2,9 százalékra emelkedett a marihuánát használók aránya.

 

 

Akad olyan korcsoport az ötven év fölötti amerikaiak között, amelynek soraiban megháromszorozódott a marihuánafogyasztás aránya az utóbbi években, egy idõben azzal, hogy a második világháború után született nemzedék ebbe a korba került.


Hormonzavar okozza az alkoholizmust?

2010. február 10.

Az alkoholizmus drága és veszélyes szenvedély, nemcsak a fogyasztóknak, de a társadalomnak is.

 

 

Az Egyesült Államokban többszáz milliárd dollárba kerül az alkohol okozta betegségek kezelése, és minden harmadik közlekedési baleset italozás következménye. A Scripps Kutatóintézet vizsgálata szerint az alkoholfogyasztás szenvedélyének hormonális oka van: eredményeiket a Biological Psychiatry most megjelenõ száma közli.


Érdemes hosszabb idõn át használni a nikotintapaszt

2010. február 04.

A végig aktív tapaszt használó dohányosok közül kétszer annyian mondtak le szenvedélyükrõl.

 

 

Azok a dohányosok, akik az ajánlott kettõ helyett hat hónapig használtak nikotintapaszt a leszokáshoz, nagyobb eséllyel hagyták el szenvedélyüket - közölték hétfõn amerikai kutatók.


Dohányzó asztmás: több roham, fullasztó köhögés

2010. január 28.

A leszokás nagyfokú állapotjavulást eredményez, ugyanis a légutak hámszövete regenerálódik.

 

 

Az asztmás beteg állapotát a dohányzás negatívan befolyásolja, ugyanis növeli a betegség mellett egyébként is gyakran fellépõ köhögés, zihálás és az asztmás roham elõfordulását, a légutakba kerülõ füst hatására a köpet képzõdése is fokozódik - olvasható az orvostkeresek.hu website-on. Mindez együttesen vezet a tüdõfunkció gyors ütemû romlásához. A dohányzás abbahagyásával azonban mindez helyreállítható.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...293031...45