Információk, érdekességek
Ön nikotinfüggõ? Szabaduljon meg tõle!
2009. augusztus 29.
Kíváncsi arra, hogy Ön nikotinfüggõségben szenved-e? Tesztelje és megtudja!
A közelmúltban nagymértékben erõsödött a figyelemfelhívás, növekedett a kampányok, reklámok száma a dohányzás káros egészségügyi hatásainak vonatkozásában. A füstmentes közintézmények és szórakozóhelyek száma is egyre nõ, a tendencia fokozódik. Látjuk, hogy a magánlakásokban is mind több dohányos szorul ki a szabadba, ha rá akar gyújtani. Mégis, sokan vállalják a kellemetlenségeket és a kockázatokat, nem törõdnek a cigarettásdobozok rémisztõ felirataival – mert köztudottan nem kis elhatározást jelent abbahagyni a dohányzást, és rendkívül nehéz hosszabb távon (véglegesen) ki is tartani mellette.
Fejfájás és kávézás: igyak vagy ne igyak?
2009. augusztus 18.
A koffein egyeseknél fejfájást okoz, míg másoknál megelõzi azt.
Az eredeti tanulmányt a Journal of Headache and Pain címû szaklapban tették közzé a trondheimi Norvég Tudomány- és Technológiai Egyetem (NTNU) kutatói.
Tinik drog- és alkohol fogyasztása - apák ivászata
2009. június 23.
Nagyobb valószínûséggel használtak drogot vagy itták le magukat az alkoholista vagy mérsékelten ivó apával élõ tinédzserek.
Az elmúlt évben a részeges apával élõ 12-17 éves tinik húsz százaléka itta le magát, a mérsékelten italozó apák gyermekeinek viszont egyharmada - olvasható az amerikai mentálhigiéniai felügyelet szakembereiknek tanulmányában.
A dohányzás nem játék!
2009. június 02.
A cigaretta jelen van életünkben akkor is, ha soha nem szívtunk el egy szálat sem, különösen vonatkozik ez a gyerekekre.
A felnõttkori dohányzási szokásokat nagymértékben meghatározza a gyermekkori passzív dohányzás, a gyerekeket körülvevõ felnõttek dohányzási szokásai. A dohányos szülõk gyereke mondhatni predesztinált, hogy õ is mielõbb kipróbálja a cigarettát. Az Országos Egészségfejlesztési Intézet dohányzás-megelõzési programjai segítséget kínálnak, hogy ez ne következzen be.
Válság idején a krónikus betegségek megelõzése és kezelése a legfontosabb
2009. május 02.
Több országban meglepõen rövid idõ alatt és eredményesen tudták növelni az emberek életkilátásait.
Noha költséges egészségügyi befektetés, a gazdasági válságban mégis kiváltképp a krónikus betegségek ellátására célszerû több pénzt fordítani, mert kezelésük mind drágább, megelõzési lehetõségeik viszont költséghatékonyak. Az Egészségügyi Világszervezet szakértõi több tudományos fórumon foglalkoztak ezzel a kérdéssel.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...343536...45