Információk, érdekességek
Antibiotikum vagy mézes tea? – Mikor melyikkel gyógyulunk?
2016. március 16.
Megfázás, influenza vagy felülfertőzés?
„A tünetek alapján sokan összekeverik a náthát és az influenzát és tévesen diagnosztizálják a betegségüket. Éppen ezért, vagy az orvostól való félelmükben nem is fordulnak egyből szakemberhez. Pedig egy rövid vizsgálattal hamar kideríthetjük, hogy mivel is állunk szemben, és gyorsan megtalálhatjuk a megfelelő kezelési módot.
Ez azért is fontos, mert megfázás, vagy kezdődő influenza esetén nincs szükség antibiotikumos kezelésre, és elegendő lehet a pihenés, orrcsepp és lázcsillapító használata, valamit a bőséges folyadékpótlás.
Felülfertőződés esetén azonban indokolttá válhat az antibiotikum használata, ugyanis, ha nem kezeljük megfelelően a betegséget, akkor annak komoly szövődményei is lehetnek”– mondta Dr. Nagy-László Nóra, a Budai Egészségközpont foglalkozás-egészségügyi orvosa, programvezetője.
Patikai körkérdés: az orrcseppekről
2016. március 05.
Ha dugul a gyerek orra, az mindig problémát jelent, és ezért megoldást kell találni az orrtisztításra.
- Mostanában gyakran taknyos a négyéves kisfiam. Igazából nem is az orrfolyás, sokkal inkább az orrdugulás az, ami zavaró nála. Nem tudja kifújni az orrát, aludni, beszélni sem tud rendesen. Mit javasol?
– Az orrüreg nehéz átjárhatóságának az oka az, hogy az orrnyálkahártya erei megduzzadnak, így az orr belső fala megvastagodik. Ezt okozhatják vírusok vagy baktériumok is. Orrcseppként vagy orrspray-ként érszűkítő hatóanyagot – például xilometazolint, oximetazolint – tartalmazó szerek alkalmazhatók, ezekből széles a választék, vény nélkül kaphatók.
- Én a legjobbat szeretném megvenni a gyermekemnek. Mi alapján döntsek?
– Javaslom, hogy orrspray-t válasszon, mert azt könnyebb a kisgyermekeknél használni, és egyenletesebben oszlik el a hatóanyag az orr belső felületén. Emellett két évnél idősebbeknél már egy-egy puffnyi orrspray alkalmazása sem szokott különösebb ijedelmet okozni. Egyébként napi egy-két alkalommal történő befújás általában elegendő.
Olyan terméket fogok önnek javasolni, ami négyévesek kezelésére alkalmas, és annak megfelelő koncentrációban tartalmazza a hatóanyagot.
Választhat olyan terméket is, ami az orrnyálkahártyát védő, ápoló tengervízzel készül.
Veszélyes kombinációk: gyógynövény + gyógyszer
2016. február 27.
A gyógynövények egy része bizonyos gyógyszerekkel együtt alkalmazva olyan kölcsönhatásokat eredményezhet, amiknek a kimenetele akár a gyógyszerhatás elmaradása vagy súlyos mellékhatások fellépése lehet.
Fokhagyma (Allium sativum)
A fokhagyma a magyar konyha sokoldalúan alkalmazható fűszernövénye, ami számos betegség orvoslására is javasolható. Körültekintően kell azonban eljárni, mielőtt valaki fokhagyma vagy fokhagymás patikaszerek szedésébe kezd.
A fokhagyma számos szintetikus vérnyomáscsökkentő hatóanyag (pl. lizinopril, perindopril, amlodipin, felodipin) hatását fokozhatja, illetve véralvadásgátló gyógyszerekkel (pl. acenokumarol, warfarin) együtt alkalmazva a vérzési hajlamot emelheti.
Az antibiotikumok helyes alkalmazásáról
2016. február 14.
Az antibiotikumok szedése komoly felelősséget ró a betegre, mert az előírtnál akár a több, akár a kevesebb adag is káros, és azt veszélyezteti, hogy a legközelebbi súlyos betegségre lesz-e még megfelelő gyógyszer.
- Az első és legfontosabb, hogy az antibiotikumok csak bakteriális megbetegedésekre ható gyógyszerek. Így a téli időszakban a vírusok által okozott megfázásra, illetve influenza gyógyítására nem alkalmasak, csak ezek esetleges bakteriális felülfertőződésére.
- Antibiotikumok csak orvosi javaslatra alkalmazzon!
- Az antibiotikum alkalmazását az orvos utasítása szerinti időben kezdje meg, a meghatározott mennyiségben és ideig szedje végig, akkor is, ha már jobban érzi magát (mivel a korán abbahagyott antibiotikumterápia következtében megmaradt baktériumok felszaporodhatnak, illetve ellenállóvá válhatnak az antibiotikumokra, és visszaeshet a betegségbe).
- Ne alkalmazzon megmaradt antibiotikumot orvossal való egyeztetés nélkül!
- Európa-szerte nagy nehézségeket okoz, hogy a nem megfelelő, túlzott antibiotikumfogyasztás következtében az antibiotikumokkal szemben ellenálló (rezisztens, multirezisztens) baktériumok száma egyre növekszik, ezáltal csökken a hatékony antibiotikumok száma. Ugyanarra a betegségre egyre erősebb és erősebb szert kell alkalmazni.
A beteg érezze a termékben a szakértelmet!
2016. január 31.
>Gyógyszertárban forgalmazni a terméket rang és kitüntetés. A termékforgalmazó oldaláról azért, mert a terméket a gyógyszerész jónak és szükségesnek tartja, ezért megrendeli. A gyógyszerész oldaláról azért, mert a forgalmazó a gyógyszertárat tartja a legmegfelelőbbnek a forgalmazásra. A gyógyszertár felé ez a legnagyobb bizalom, a termékforgalmazó viszont ezzel beszűkíti a lehetőségeit. Mégis miért vállalják mindezt? Kérdeztük a SPIVE Pharma képviselőit.
Megfigyeltük, hogy a vásárlói körben van egy sokkal tudatosabb réteg, aki a természetes, tradicionális megoldásokat keresi a gyógyszertári kínálatból, vagy az olyan alternatívát, ami nem tartalmaz szintetikus anyagokat.
Alapvetően a betegek többsége, amikor megfázik, influenzás, mihez fordul? Tea, méz, citrom, ez az első gondolat. Ez inspirált minket arra, hogy kifejlesszük a FLONEY Mézpasztilla termékcsaládot, amely a FLONEY Mézpasztilla Natúr esetében 100%-ban, míg a többi változat esetében 98%-ban tartalmaz mézet.
A tudatos vásárlók értékelik a minőségi termékeket, és ha csak lehet, előnyben részesítik a természetes dolgokat.
Mi is ennek a törekvésnek vagyunk a hívei és a termékünket is ennek szellemében fejlesztettük ki. Célunk minőséget és természetességet adni a betegnek, termékben, kiszolgálásban egyaránt.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...293031...81