Információk, érdekességek

A nem kontrollált asztma miatt késhet a teherbeesés

2013. december 13.

A krónikus légúti betegséggel élőknél elhúzódhat a fogantatás létrejötte, különösen a 30 év feletti nők esetében. Dán kutatók vizsgálata a várandósság alatti beteggondozás mellett, most a teherbeesést megelőző időszakra, a megfelelő asztma-kontroll fontosságára hívja fel a figyelmet.

Kettő helyett lélegzünk
A növekvő magzat egészséges fejlődéséhez nélkülözhetetlen a megfelelő oxigén ellátottság, ezért a várandósság időszakában kiemelt figyelmet fordítunk az asztma kezelésére – magyarázza dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász,  a Terhes Asztma program megalkotója. Az asztmás roham során súlyos oxigénhiányos állapot is felléphet, ezért a kismamák többsége már a fogantatás pillanatától tudatosan készül, odafigyel a betegségének megfelelő kezelésére. Vannak, akiknél a teherbeesést követően felerősödnek, vagy épp gyengülnek a tünetek, ilyenkor közösen megbeszéljük, a vizsgálatok függvényében is módosítjuk az addigi gyógykezelést.  A legideálisabb persze az volna, ha már a várandósságra való felkészülés időszakában sor kerülne a szükséges vizsgálatok elvégzésére, a gyógyszerek beállítására. Erre figyelmeztet a mostanában megjelent vizsgálat eredménye is.


A gyerek már megint nem csinálta meg a házi feladatát!

2013. november 25.

Az iskola beindulásával egyre többen szembesülünk olyan kérdésekkel, kinek a felelőssége, ha gyermekünk nem készítette el a házi feladatot, vagy ki tanuljon a gyerekkel otthon? Az apu, aki jobban érti a fizikát, vagy anyu, aki sokkal türelmesebben tudja elmagyarázni. És mi a teendő, ha a gyerek rossz jegyet kapott? És ha jót?

Vekerdy Tamás többször hangoztatta már, hogy a házi feladat és az összes iskolai feladat a gyerek és az iskola ügye.  Gondolom, sokan szívesen azonosulnának ezzel, ha nem aggódnának az év végi bizonyítvány és gyermekük jövője miatt. 

Ha elegünk van a házifeladattal kapcsolatos küzdelmekből – bár nagyon is a szívünkön hordjuk a csemeténk iskolai sikereit –, és nem tudjuk alkalmazni Vekerdy Úr javaslatát, mert úgy gondoljuk, hogy a mi családunkban sajnos nem működtethető, akkor van más út is.Az Erőszakmentes kommunikákcót használva végiggondolhatjuk, mi is az, ami valójában fontos. 


Magyarország pocakos nagyhatalom lehet

2013. november 24.

Magyarország lehet az új pocakos világhatalom, ha sikerül megdönteni az egyszerre egy helyen lévő várandós kismamák számának Guinness-csúcsát. A rekordkísérletnek november 16-án szombaton a Babamama Expo, a legnagyobb hazai baba-mama esemény ad otthont a Papp László Budapest Sportarénában.

„A rekorddöntés ötlete már évekkel ezelőtt felmerült bennünk, és a Babamama Expo 8. születésnapjára végre minden összeállt. Most már csak a várandós kismamákat várjuk, hogy sikerüljön a rekorddöntés. Rendezvényünk sok ezer látogatójával minden évben átéljük a gyermekvárás örömeit, ami az élet egyik legszebb időszaka. Régóta szerettük volna ezt az élményt szélesebb körben megmutatni – mondta Fülöp Judit, az esemény főszervezője.


Mikor kapjon új ételt a baba? Táplálás babatípusok szerint!

2013. november 05.

6 hónap viszonylagos állandóság után, fél éves kora körül a baba felfedezésre indul. Ebben az időszakban a csecsemő már nem csak forog, hanem már aktívan mászik is. A baba általában 8-9 hónaposan már stabilan ül a járókában vagy önállóan eljátszik a szőnyegen, naponta többször körbemássza a lakást, pakol, kommunikál a saját kis nyelvén. Rengeteg energiára van szüksége, táplálkozásában is változásoknak kell bekövetkeznie.

A kicsi szervezete 6 hónapos kortól igényel olyan vitaminokat, ásványi anyagokat, amelyek a gyümölcsökből, főtt zöldségekből nyerhetőek, ezért 6 hónaposan a hozzátáplálást feltétlenül érdemes elkezdeni
Minden anyuka izgalommal várja, mit fog szólni a baba az első kanál friss gyümölcsléhez, a főtt zöldséghez, ugyanakkor aggódunk is: és ha nem lesz jó evő a gyermekem?


Mennyit kell a baba súlyának növekedni? Vajon elég a tejem? - A legfontosabb kérdések

2013. november 05.

Te is azok közé tartozol, akik aggódnak a szoptatás miatt? Felmerült benned is a kérdés, hogy biztos eleget eszik a baba? Netán naponta vagy hetente méred a súlyát és nem nagyon gyarapszik? Kezdesz aggódni? Vagy már fontolgatod, hogy biztos kevés a tejed és adni kellene tápszert? Ha már kapott, akkor azt tapasztalod, hogy utána édesdeden alszik? Ismerős kérdések, melyekre rengeteg válasz létezik. A szakemberek között sincs sajnos egyetértés ezen a kényes területen, ami pedig rendkívül fontos időszak, mind a gyermek, mind a család életében.

Mennyit hízott? 
Halottad már ezt a kérdést anyaként? Ha igen akkor te is tudod, milyen amikor keresgéled a szavakat ha választ kell adnod, miközben esetleg arra gondolsz, hogy miért is fontos ez ennyire? – hiszen a múlt héten már mondtam mennyit növekedett a súlya. A legutóbbi kutatások, szerint a mamák nagy százaléka aggódik a baba fejlődése miatt, vagy mert a hozzátartozók adnak kelletlen tanácsokat, vagy, mert a védőnő és esetleg az orvos véleményével nem tud egyet érteni. Ez az aggódás pedig kihat a babára is aki nyűgösebb lesz, ezáltal kevesebbet fog szopizni és nyugtalanabbá válik. Így az orvosok azt ajánlják, hogy lehetőleg, minél kevesebbet aggódjon az anyuka.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...234235236...289