Információk, érdekességek
Egészséges, mint az anyatej: kókuszolaj
2015. május 24.
A kókuszolaj természetes, egyszerű, tiszta. Édesanyaként a legjobb választás lehet számos napi, praktikus dologra ez a természet adta, gyógyító tulajdonságokkal bíró növényi anyag. Ma már itthon is elérhetők olyan kozmetikumok, melyek valóban magas kókuszolaj tartalommal rendelkeznek és nagyon magas minőséget képviselnek.
Kókuszolaj a bőrnek
A kókuszolajat a kókuszdióból állítják elő, ami a kókuszpálma termése (cocos nucifera). Frissen sajtolt állapotában fehér, vagy átlátszó színű. Szaga jellegzetes, kellemes. Gazdag az emberi szervezet számára szükséges, vitaminokban és ásványi anyagokban.
Eredete nem ismert, de Indiában bizonyítottan már több mint 3000 éve használják. A hidegen sajtolt kókuszolaj dermatológiailag jótékony hatása Délkelet-Ázsiában és a Csendes-óceáni szigetvilágban évezredek óta ismert.
Nincs rá időm, avagy mennyit és, hogyan eddzél?
2015. május 23.
"Ne tölts órákat edzéssel, ne koplalj, itt a megoldás: vedd be ezt a tablettát, gyere el erre a gépre, és onnan fogysz, ahonnan akarsz!"- A mondat második része orbitális butaság, kibúvó gyenge, lusta embereknek, akik nem hajlandóak gondolkodni. Először erről beszéljünk pár mondatot, majd térjünk rá a mondat első felére, ami viszont 100%-ig igaz. Érdekel?
„Ne tölts órákat edzéssel, ne koplalj”
100%-ig igaz. A tiszta táplálkozásnál sem vagyok elvakult. 80%-20% aranyszabály betartása-én is így csinálom. Nekem a napi 6 étkezésemből mindig van 1-2, amikor félreeszem, mert nem törekszem a csúcsformára. De a többinél megválogatom, mi kerül a tányéromra. Szerintem a világ első számú kifogása: “nincs rá időm”- avagy mennyit és hogyan eddzél?
Aki versenyezni akar, annak nyilván napi szinten több órát. Aki nem, de szeretne jó alakot, annak véleményem- és saját tapasztalatom alapján napi 25 perc elég. Családosként neked, pláne, ha dolgozol is mellette, nincs időd arra, hogy órákat tréningezz. De nem is kell. Azt viszont tudomásul kell venned, hogy a napi 25 perc-amit én 8 hónapig teszteltem, és nagyjából ugyanúgy néztem ki, mint most, hogy többet edzek- az EDZÉS. Nagy betűvel, csupa nagy betűvel.
Fogászat, ahogy mi szeretjük - és ahogy nem!
2015. május 17.
Minden ember fájdalomtűrő képessége más és más. A fájdalom érzékelését befolyásolhatja az is, milyen az érzelmi állapotunk, de hatással vannak rá korábbi jó vagy rossz tapasztalataink is. A fájdalmat legszívesebben elkerülnénk, vagy legalábbis megszüntetnénk. A fogászati kezelés során fellépő fájdalmak megelőzésére, csökkentésére a fogorvos hivatott. A fájdalommentes fogászat lényege az egyénre szabott fájdalomcsillapítás, mely igazodik az adott fogászati kezeléshez és az érintett páciens igényeihez, lehetőségeihez.
A jó fogorvos törekszik rá, hogy pácienseiben ne alakuljon ki, illetőleg ne rögzüljön félelem a fogorvosi kezelésektől. Sokan azért nem fordulnak időben fogorvoshoz, mert félnek a beavatkozástól, a fúró hangjától, a fájdalomtól stb., s a halogatás sokszor komoly problémák kialakulásához vezethet, ami a beavatkozások összetettségét eredményezheti, hatékonyságát negatív irányba tolhatja, nem beszélve a kiadások növekedéséről.
Így kezdjen neki a mozgásnak, ha túlsúllyal küzd
2015. április 25.
A rendszeres testmozgás az egészséges életmód szerves része. Akár a fittség megőrzése, akár betegségmegelőzés, akár különböző problémák kezelése – pl. IR, cukorbetegség-miatt szánja rá valaki magát az edzésre, fontos, hogy bizonyos szabályokat betartson, különösen akkor, ha túlsúllyal küzd. Pancsó Gergely, a Budai Endokrinközpont személyi edzője elárulta, vajon miként kezdjen neki a sportolásnak az, akin van jó néhány kiló súlyfelesleg.
A túlsúlyosak körében általában felmerül a kérdés, hogy mit és hogyan érdemes nekik sportolniuk, hogy megszabadulhassanak a felesleges kilóiktól, miközben ízületeiket is óvják? Hiszen aki már próbált súlyfelesleggel edzeni, az jól tudja, hogy kín és szenvedés ugyanazokat a gyakorlatokat ugyanolyan intenzitással és ismétlésszámmal végezni, mint a karcsúbbaknak. Ez nem is csoda, hiszen egy molettebb ember mozgása eleve nehézkesebb a többlet súly miatt. Ezért ha valaki mégis megpróbálja követni az edzettebbek és vékonyabbak edzéstervét, akkor az nem csak csalódottá válhat amiatt, mert nem bírja jól a gyakorlatokat, de akár még le is sérülhet. Így tehát nekik még jobban érdemes megtervezni az edzéseiket, hogy biztonságosan és hatásosan szabadulhassanak meg a rájuk rakódott zsírpárnáktól. A felkészülés és a kitartás előbb-utóbb pedig biztosan meghozza a kívánt hatást, ráadásul az egészségének is kedvez ezzel, hiszen rendszeres mozgással nő a sejtek inzulin-érzékenysége, csökken a vércukorszint, valamint erősödik a szív és az immunrendszer is.
Nem kell mindjárt a Kékest megmászni!
2015. április 23.
A tavasz beköszöntével sokkal több időt töltünk a szabadban és olyanok is vállalkoznak a testmozgásra, akik télen szívesebben időztek a kanapén elnyújtózva. A mozgásszervi panaszokra szakosodott szakember azonban, mint mindenben, ebben is óvatosságra int, nehogy a lelkesedés bajjal párosuljon.
Itt a jó idő, már tartósan 20 fok körül lehet a hőmérséklet, érthető, hogy egyre többen merészkednek ki a természetbe. Télen gyakori, hogy felkúszik néhány kiló, a szabadban végzett testmozgások azonban sokkal élvezetesebbek azoknak is, akik egyébként nem szeretnek sportolni. A célok azonban mindig reálisak legyenek: ne akarjon azonnal egy 3000 méteres hegycsúcsot meghódítani, vagy 10 kilométert lefutni, esetleg körbetekerni a Balatont, hiszen megfeledkezve a fokozatosság elvéről könnyen sérüléssel végződhet az életmódváltás. Dr. Börzsei-Knoll Veronika, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ ortopéd traumatológusa, lábsebésze a legnépszerűbb szabadtéri sportok kapcsán mondta el jó tanácsait.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...858687...160