Információk, érdekességek

Parkinson-kór: korai jelek figyelmeztetnek

2009. július 12.

Már a tényleges tünetek elõtt korai jelek utalhatnak a Parkinson- és az Alzheimer-kórra

 

 

Német orvosok szerint már korai jelek utalhatnak a Parkinson- vagy az Alzheimer-kórra, még mielõtt a tényleges tünetek jelentkeznek. Mindenekelõtt ezt a fõ megállapítást tartalmazza a tübingeni egyetemi klinika orvosainak legfrissebb tanulmánya, amelybõl a Die Welt címû napilap hozott nyilvánosságra részleteket. Az orvosok arra a következtetésre jutottak, hogy még mielõtt mindkét betegség esetében jelentkeznének az elsõ észlelhetõ tünetek, az idegsejtek 50-60 százaléka "észrevétlenül és fokozatosan" elhal.


Nanosejtek támadják a rákos sejteket

2009. július 03.

Olcsóbb, kényelmesebb és kevesebb mellékhatással jár az új, Hitech rákterápia. Az idén már tesztelik a betegeken.

 

 

Készek a humán próbák megkezdésére ausztrál kutatók az általuk kifejlesztett rákterápiával, amelyben átalakított baktériumból elõállított nanosejtekkel hatolnak be a rákos sejtbe, majd egy másik nanosejttel szállított kemoterápiás szerrel támadják meg a célpontot - közölte a brit Nature Biotechnology szakfolyóirat hétfõn.


Négy gén hiánya elég, hogy farkasember légy

2009. június 03.

Kínai kutatók megtalálták a farkasember-szindrómáért felelõs genetikai elváltozást.

 

 

Az igen ritka, örökletes hipertrichózis rendkívül látványos elváltozásokkal jár. Az arc szerkezete gyakran megváltozik, az orr lapos, az ajkak és a fülek nagyobbak a normálisnál, a testet pedig minden esetben sûrû, hajszerû szõr borítja. A pekingi genetikusok orvosi adattárakat, az internetet és a médiát is felhasználták, hogy 16 önkéntes DNS-éhez hozzájussanak, s megállapíthassák, milyen mutáció áll a rendellenesség hátterében.


Környezeti okok a cukorbetegség terjedésében

2009. május 31.

Megduplázódhat az 1-es típusú diabétesz elõfordulása az öt év alattiak körében Európában.

 

 

Az öt év alatti európai gyermekek körében megduplázódhat 2020-ra az 1-es típusú diabétesz elõfordulása, ez az aggasztó trend azt jelzi, hogy a betegség terjedésében környezeti okok is szerepet játszhatnak - állítja egy nemzetközi kutatócsoport, amely a Lancet címû brit orvosi hetilapban számolt be vizsgálatairól.


Ki figyel az SM betegekre?

2009. május 20.

Bárkit érinthet, az átlagember mégis keveset tud az SM betegségrõl, a közelgõ világnapon ezen akarnak változtatni.

 

 

Idén elsõ alkalommal hirdették meg május 27-re a sclerosis multiplex (SM) nemzetközi világnapját, amihez a hazai SM szervezetek is csatlakoztak. Nadabánné Benyik Éva, a Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány (MSMBA) ügyvezetõ titkára a Weborvosnak elmondta: a világnapon a Magyar Tudományos Akadémiára várják az SM betegeket, betegszervezeteket, az érdeklõdõ orvosokat és laikusokat.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...220221222...260