Információk, érdekességek
Női hormonok, vegyi anyagok hatása a férfiakra
2011. december 18.
Mostanában egyre többet hallani arról, hogy megisszuk a Duna-vízzel a fogamzásgátlót, meg a műanyagpalackokból kioldódnak olyan anyagok, amik női hormonként viselkednek. Az a helyzet, hogy „a hír – igaz”!
A férfiak egyre több nőihormon-hatásnak vannak kitéve
Ezek egy részének semmi köze a valódi női hormonhoz (ösztrogén), de a molekula fontos szerkezeti részlete hasonlít hozzá és így bekötődik a receptorhoz, elindítja a hatást. A legmeglepőbb anyagok tartalmaznak ilyen vegyszert: gombaölőszerek (Vindozolin), a PVC-ben levő anyagok (ftalátok), bizonyos mesterséges illatanyagok, bútorokban, nyűanyagokban levő égésgátló anyagok.
Pedikűr és gyógypedikűr - mi a különbség?
2011. december 11.
Sokan felteszik a kérdést, hogy mi a különbség a pedikűr, és a gyógyászati pedikűr között. A pedikűr elsősorban esztétikai, a gyógypedikűr egészségügyi célokat szolgál, de mit is jelent mindez a gyakorlatban?
Bárcsak lenne vitamin a csokiban...
2011. november 27.
Mert ha úgy volna, akkor alig lenne beteg gyerek! Néhány falat minden nap, és az immunrendszerük a legtöbb betegséget kivédené. Amíg azonban a tudósok nem állnak elő ezzel az újítással, a szülőknek tudatosabban kell figyelniük a gyerekek egészségére. Egy friss magyar kutatás szerint a kisiskolások a 3 C bűvöletében élnek: a Csoki, a Cukor és a Chips a kedvencük, és 82 %-uk minden nap eszik ezekből, ráadásul többször is.
A kutatást a Walmark készítette a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének segítségével, és a vizsgálatban megkérdezett közel ezer gyerek nyolcvankét százaléka mondta, hogy minden nap eszik ezekből, ráadásul többször is!
A 6 legfontosabb ásványi anyag
2011. november 25.
Sok szó esik manapság az ásványi anyagokról, amelyek a vitaminok mellett hasonlóan fontosak az egészségünk fenntartásához. Melyek a legfontosabb ásványok, mihez szükségesek és mely élelmiszerekben fordulnak elő?
Ásványok élettani szerepe, felszívódása
Bolygónkon ősidők óta jelen vannak az ásványok, mivel az élet az ásványok és egyéb szerves anyagok mezsgyéjén keletkezett. Bár szervezetünknek alapvető szüksége van ezekre a tápanyagként funkcionáló elemekre, mégsem tudja saját maga előállítani őket.
Mit (t)ehetünk az egészséges memóriáért?
2011. november 25.
Az Alzheimer-kór elkerülésére irányuló törekvések esetében nem sokban különbözik az egészséges táplálkozás közismert kritériumaitól. A legfontosabb a keringési rendszert kímélő – szívbarát – étkezés.
Magyarországon több mint kétszázezer ember él Alzheimer-kórral, a nyolcvan év feletti lakosság több mint 20%-át érinti, míg kilencven év felett minden második személyre jellemzőek a tünetek. A lassú szellemi hanyatlás hátterében legalább 70%-ban az Alzheimer-kór áll.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...117118119...160