Információk, érdekességek
Sportoljunk õsszel is!
2007. szeptember 14.
1. Kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét!
Mindenekelõtt konzultáljunk orvosunkkal, aki mérlegeli fizikai állapotunkat, és annak függvényében tesz javaslatot a sportolás mértékére, fajtájára. Ilyenkor természetesen figyelembe veszi esetleges hát-, könyök-, szív-, ízületi vagy egyéb egészségi problémákat. Emellett tanácsot adhat otthoni edzéshez, szobabicikli stb. vásárlásához is. Az elõzetes orvosi konzultáció elengedhetetlen feltétele annak, hogy kockázatok nélkül vágjunk bele a rendszeres testmozgásba, és a nekünk legmegfelelõbb sporttevékenységet válasszuk. Ha jobban szeretünk irányítás alatt vagy másokkal együtt mozogni, és kiszemeltünk magunknak egy edzõtermet, belépésünk elõtt különösen ajánlott az orvosi vizsgálat és tanácsadás!
A mosoly
2007. augusztus 29.
Régóta köztudott, hogy a nevetés segíthet a gyógyulásban. Egy kiadós nevetés hatására nagy adag boldogsághormon kerül a vérbe, ami fájdalomcsökkentõ és stresszoldó hatású. Legújabb kutatások szerint a nevetés az egész immunrendszerre is jótékony hatással bír, így fontos szerepe lehet a betegségek legyõzésében is.
Régi mondás, hogy a nevetés hizlal, egyes kutatók szerint azonban akár egy edzéssel is felérhet: 100 felkacagás annyi energiát éget el, mint amennyit 10 perc evezés, vagy 15 perc kerékpározás.
A mobiltelefonok hatása egészségünkre
2007. augusztus 28.
Az elmúlt években lényegesen megnõtt a mobiltelefonok száma, és ezzel párhuzamosan nõtt az aggodalom az általuk és bázisállomásaik által kisugárzott elektromágneses mezõk egészségre kifejtett hatása miatt. Amennyiben bebizonyítják, az ilyen sugárzás ártalmas az egészségre, az széles körû egészségügyi problémához vezethet.
Mobiltelefonokat viszonylag rövid ideje használunk, és technológiájuk progresszíven változott az analógtól a digitális rendszerek felé. A mobiltelefonok és bázisállomásaik rádiófrekvenciát vagy mikrohullámú sugárzást bocsátanak ki. Az ilyen sugárzásnak való kitettség közvetlenül károsíthatja az egészséget. A mobiltelefon használatának ugyanakkor közvetett hatásai is vannak, így például az autóbalesetek vagy egészségügyi berendezésekkel történõ kölcsönhatások révén.
A porc tápanyaga
2007. augusztus 26.
Ízületeinket minden egyes mozdulatnál használjuk, de errõl addig nem is veszünk tudomást, amíg nem fájnak. A fájós ízületek napjainkban egyre több ember életét keserítik meg. A fájdalom és hozzá kapcsolódóan a mozgáskészség fokozatos csökkenése jelentõs mértékben befolyásolja a betegek életminõségét.Mi lesz a barnaságunkkal? - 2.rész
2007. augusztus 24.
Amikor véget ér a nyaralás, azon kezdünk aggódni, hogy hamarosan lekopik nehezen megszerzett, szép napsütötte színünk. Pedig a lebarnult állapot meghosszabbítható, ha rendszeres odafigyeléssel, gondos bõrápolással ügyelünk rá...
Aranybarna szín - tartson minél tovább!
Késõbb, a vakáció elmúltával minden vágyunk, hogy minél tovább megõrizzük szép, napbarnított színünket. Hogy miért törekszünk rá?
Egyszerûen azért, mert úgy szebbnek tartjuk magunkat, és azt gondoljuk, jobb formában is vagyunk, hiszen napsütötte színünk még "utólag" is feltölt energiával. Emellett nincs is megfelelõbb módja jó kedélyünk megõrzésének, mint gyakran hallani kollégáinktól, barátainktól a "milyen jó színed van" kezdetû, kellemes megjegyzést...
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...141142143...160