Információk, érdekességek
Mi lesz a barnaságunkkal? - 1.rész
2007. augusztus 23.
Amikor véget ér a nyaralás, hazatértünk után egyik fõ "szívfájdalmunk", hogy hamarosan lekopik nehezen megszerzett, szép napsütötte színünk. Pedig a lebarnult állapot meghosszabbítható, ha rendszeres odafigyeléssel, gondos bõrápolás útján ügyelünk rá. Ezt megelõzõen persze közvetlenül a napon töltött órák után is van tennivalónk...
A nyári idõszak nem múlhat el anélkül, hogy - a bõrgyógyászok intelmeit figyelembe véve - ne igyekeznénk lesülni, egészséges, napbarnított színre szert tenni. Bõrünk védelme érdekében persze elõvigyázatosnak kell lennünk, és a napsütés erejének valamint bõrtípusunknak megfelelõ napvédõ szer rendszeres használatát sem szabad mellõznünk. De vajon törõdünk-e eleget a bõrünkkel napozás vagy fürdés, késõbb a nyaralás után? Amennyiben kevesebb gondot fordítunk rá, mint a napfürdõzés alatti védelemre, ideje több odafigyeléssel változtatni ezen a gyakorlatunkon.
Hiperbár oxigénterápia
2007. augusztus 06.
A hiperbár oxigénterápia (túlnyomás alatt álló oxigén belélegeztetés) jótékony hatása évszázadok óta ismert. A mellékhatások nélküli, fájdalommentes kezelés - amelynek segítségével látványos eredményeket lehet elérni az orvostudomány számos területén - immár hazánkban is a gyógyulni vágyók rendelkezésére áll.
Miben segít a hiperbár oxigénterápia?
A hiperbár oxigénterápia felhasználási területei igen szerteágazóak, a HBO sikeresen alkalmazható például szénmonoxid-mérgezés, különféle fertõzések, búvárbalesetek, valamint a nehezen gyógyuló sebek gyógyításában.
A zöldség- és gyümölcslevek jótékony hatása
2007. augusztus 02.
"Nem lehet megunni, ez az, amit nem lehet megunni..."-szól a jól ismert régi sláger.
Alkalmazhatjuk a mondást a táplálkozástudomány tekintetében a zöldségekre, a gyümölcsökre, valamint a belõlük készült levekre is, hiszen rengeteg fajtájuk van, és számtalan jótékony hatással bírnak.
A kutatók napról napra újabb pozitív szerepet tulajdonítanak nekik.
Bioélelmiszerek
2007. augusztus 01.
A szakirodalmi adatok alapján egyelõre még nyitva marad a kérdés, hogy az egészségi állapotot mennyire befolyásolja a bioélelmiszerek rendszeres fogyasztása. A legtöbb tanulmány ugyanis nem talált szignifikáns tápanyagkülönbséget a bioélelmiszerek és a hagyományosan termelt élelmiszerek között. Különbözõ zöldségek és gyümölcsök C-vitamin tartalmát vizsgálva 13 tanulmányból 7 az organikus termékeknél mutatott ki magasabb vitaminszintet, míg 6 tanulmány esetében nem volt igazolható eltérés. Az összehasonlítást nehezíti, hogy az organikus zöldségek és gyümölcsök lassúbb érési idejûek, és alacsonyabb víztartalmúak (ebbõl adódóan hosszabb ideig eltarthatók), mint a hagyományosan termesztettek. Mindezek alapján leszûrhetõ, hogy a legtöbb ember számára a tápanyagbevitel növelésének még mindig összességében a több zöldség és gyümölcs fogyasztása a megbízhatóbb módja.Bioélelmiszerek
2007. július 31.
Honnan ismerhetjük fel, mi az, ami valóban "bio"?
Napjainkban egyre több biotermék jelenik meg az élelmiszerpiacon, fogyasztásuk azonban hazánkban - bár a tendencia évrõl évre növekvõ - a nyugat-európaihoz viszonyítva még mindig csekély. Sokan a magasabb árat nem tartják elfogadhatónak, a lakosság egy része pedig szkeptikus a hitelességet illetõen. Ahhoz, hogy könnyebben eligazodhassunk a kínálatban, tekintsük át, hogy mire nézve jelent garanciát a "bio" elnevezés, és mi számít igazi bioterméknek.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...142143144...160