Információk, érdekességek
Az egészségmegőrzés és öngyógyítás titka
2016. július 24.
A modern orvostudomány is felfedezte azt a tényt, hogy kivétel nélkül minden ember óriási mértékben befolyásolja saját testének fizikai állapotát. Hogyan? A tudatos vagy öntudatlan mentális és érzelmi állapotok változásaival. Egy betegség megjelenése, vagy annak eltűnése a természetes egyensúly változásából ered.
Ha valaki átlátja azokat az új elveket (kvantumszemlélet törvényei) melyek a test - elme - tudat rendszer folyamatait teljesen új megvilágításba helyezik, akkor valóban óriási mértékben lesz képes befolyásolni életének minden területét.
Pénzügyeket, párkapcsolatot vagy magát az öngyógyítást.
A kérdés az hogyan válhat az ember tudatossá a belső folyamataira, az egészség megőrzése, vagy adott esetben az „öngyógyítás” megvalósításának érdekében. Ismerjük fel, hogy az öngyógyítás nem „különleges”, hanem „Isten” vagy „természet” adta (válassz világképed szerint) képesség. Csak meg kell tanulni használni, és kreatívan alkalmazni.
5 jótanács hőség idejére
2016. július 21.
Fontos óvintézkedések és hűsítő tippek kánikula idejére.
1. Folyadékfogyasztás
A nagy hőségben nem lehet elégszer hangsúlyozni a folyadék folyamatos fogyasztását, azonban szomjunkat ne alkoholos, koffeintartalmú, vagy cukrozott italokkal csillapítsuk, mert ezekkel ellenkező hatást érhetünk el, ugyanis felgyorsítják a folyadék távozását szervezetünkből, a hideg folyadék pedig akár gyomorgörcsöt is okozhat.
Igyunk csapvizet, pici sóval dúsítva, vagy citromkarikával, esetleg jégkockával. Azonban, ha vendéglátóhelyen kérjük a jégkockát, nézzük meg, átlátszóm tiszta-e, nem szennyezett.
A szakemberek szerint a fővárosban és az ország nagy részében jó minőségű a csapvíz. A vizet hagyjuk egy kicsit folyni a csapból, ezáltal hűsebb lesz, és ekkor igyuk, vagy készítsünk belőle limonádét, lehetőleg cukor nélkül, de a melegben kellemes és hűsít a forró, meleg vagy langyos tea is.
Mit igyunk szurkolás és fesztiválozás közben?
2016. július 21.
Ez a nyár vitathatatlanul a sporté és a szurkolásé. Az EB és az Olimpia sokakat ültet a tévé elé, hogy egyedül vagy a családdal, barátokkal élvezzék a közvetítéseket. Ilyenkor gyakran toldjuk meg a szurkolás élvezetét evéssel, ivással, nassolással. Az viszont, hogy együtt élünk és lélegzünk a pályára lépő játékosokkal, vagy a világ élvonalába tartozó sportolókkal, a mi kalória-felhasználásunkra nem feltétlenül hat jótékonyan. Ők kalóriát égetve mozognak, mi ülünk, nézzük őket, nassolunk és iszunk.
(Nem csak) hidratációs tippek szurkoláshoz:
- Az alkohol nem alkalmas folyadékpótlásra!
Az alkoholos italok közül kizárólag az alacsonyabb alkoholtartalmú sörök tartalmaznak elég vizet ahhoz, hogy hidratálják a szervezetet. A desszertborok, pezsgők, likőrök és különösen a tömény italok ezzel szemben nem alkalmasak folyadékpótlásra, ezért fogyasztásukkor kifejezetten ajánlott, hogy elegendő vizet is igyunk különösen, ha nagy melegben nézzük a közvetítéseket. Érdemes erre a fesztiválozóknak is fokozottan odafigyelniük, főként azért, mert ők java részt szabadtéren töltik az idejüket, ahol a külső hőmérséklet is nagyon erőteljesen befolyásolja a napi folyadékszükségletet.
Kié a felelősség?
2016. június 27.
A személyes felelősségvállalás és a testtel folytatott kommunikáció szerepe az egészség megőrzésében.
Az egészségügyi rendszer – a fejlett nyugati országokban szinte kivétel nélkül – óriási kihívásokkal küzd, fenntartása extrém terheket ró a társadalomra, miközben hatékonyságát egyre többen kérdőjelezik meg. Ma már nem kétséges, hogy a nyugati orvoslás – vitathatatlan érdemei mellett – nem mindenki számára és nem minden egészségi problémára kínál megnyugtató választ. A zömmel sebészeti és kémiai megoldásokra épülő ellátás sokak számára nem kielégítő, sőt, nem egy esetben visszatetsző, akár félelmetes is. Ahelyett, hogy teljes egészében rábíznák magukat egy fehérköpenyes szakember tekintélyére, sokan saját maguk keresik és próbálgatják a működő megoldásokat. És ha ezt sikerül hatásos és adekvát módon tenni, az végül is előnyös mind a személy, mind az ellátó rendszer számára, amely ezáltal tehermentesítéshez jut.
Felvállalni, de hogyan?
Gyakran felmerülő kérdés, hogy gyógyszer-fogyasztási kultúra és a tekintélyelvű egészségügyi rendszer függővé, kiszolgáltatottá és felelőtlenné teszi-e az embereket saját egészségük megőrzésével és helyreállításával kapcsolatban. Ha ez bizonyos mértékig valós probléma, a megoldás nem lehet más, mint erősíteni a „radikális öngondoskodás” formáit, segíteni az egyéni jóllétért való személyes felelősségvállalást.
Szemléletet, módszert, eszközöket adni az emberek kezébe, melyekkel nagyobb mértékben tudják kézben tartani saját testi-lelki egészségük alakulását.
Mivel – a szociológiai kutatások szerint – az emberek hajlamosak sok időt eltölteni a környezetük, a politika, a világ kritizálásával, és a pozitív változásokra való tétlen várakozással, hasznos lenne egyre több emberrel megértetni és megtapasztaltatni a gyakorlatban, hogy az egészség, a boldogság, a lelki béke vágyott állapotait sokkal könnyebb elérni, ha belül, önmagukban kezdik a változtatást.
A felelősség teljes körű felvállalása és az ehhez kötődő proaktivitás viszonylag ritka, ám annál hasznosabb jelenség az egészségmegőrzés és a gyógyulás folyamatában.
Rakd helyre a gerinced!
2016. június 25.
Szétmegy a derekad, rendszeresen beáll a nyakad, a lapockák alá is kisugárzó fájdalom kínoz? A mondás szerint kétféle ember van: akinek már van gerincproblémája, és akinek még nincs, de lesz. Néhány tartásjavító trükkel azonban már sokat tehetsz azért, hogy a napi munka során megelőzd a panaszok súlyosbodását. A változás pedig szó szerint a fejeddel kezdődik.
Amikor gerincproblémáról beszélünk, akkor legtöbbször csak a gerincoszlopunk vonalában gondolkodunk. A lábfejünk, a lábszárunk, törzsünk, a fejtartásunk viszont (izmaink mellett) ugyanúgy hozzájárulnak mozgásunkhoz. Minden kis „lifegő alkatrészünk” egy-egy fogaskerék a gépezetben, amit úgy hívunk, mozgásszervrendszer. Ez a rendszer pont olyan, mint egy legjobb minőségű alapanyagokból összeállított, stabil, biztonságos autó. Hosszú-hosszú évekig képes szállítani bárhová, ha rendeltetésszerűen használod. De ha nem vigyázol rá, belehajtasz egy kátyúba, itt-ott lekopik, sérül valami. Az autó még így is visz, de a sérült alkatrész koptat egy vele érintkező, korábban hibátlan alkatrészt is. A végén pedig már teljesen mindegy, hogy a csapágy, a kerék vagy elektronikai probléma miatt vannak gondok a kocsival – gondok vannak, és Te csak ezt érzékeled.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...808182...160