Információk, érdekességek
Az éltető víz
2014. augusztus 14.
Egy orvos kitálal: a dehidratáció okozza a legtöbb betegséget.
A víz egészségre gyakorolt hatásáról, a dehidratációról, a vízivás fontosságáról, a víz szerepéről egészségünk megőrzésében és a gyógyításban, illetve dehidratáció miatt kialakuló betegségekről egy iráni születésű orvos Dr. Fereydoon Batmanghelidj korszak alkotó felfedezéseket tett.
Dr. Fereydoon Batmanghelidj szerint a dehidratáció a mögöttes oka sok krónikus „betegségnek”. A víz, só és ásványi anyagok megfelelő bevitele megelőzheti a betegségek kialakulását, illetve visszafordíthat már megtörtént károsodásokat. Az úgynevezett „modern” gyógyászat még mindig a vírusokat és a géneket hibáztatja a degeneratív állapotok nagy része miatt, és a gyógyszeripar dollármilliókat vesztene, ha az emberek a víz természetes gyógyító tulajdonságára támaszkodnának a drága és mérgező gyógyszerek helyett.
Megérdemelt egészség
2014. augusztus 05.
Miközben egy fárasztó munkanap után, kora esti programként, jól bejáratott kanapénkban elterülve, a literes jégkrémes dobozzal a kezünkben, kedvenc sorozatunkat nézve azon tűnődünk, néhány évvel ezelőtt vajon még miért nem jelezte térdkalácsunk az aktuális fronthatásokat; reggelenként, a tükörbe nézve miért nem saját dédanyánk köszönt vissza ránk; és, hogy miért álltak annyira jól a lenge, nyári koktélruhák, hogy már puszta megjelenésünk közlekedési baleset okozott, még a legelhagyatottabb mellékutcákban is, akkor egy idő után rájöhetünk, hogy a munkahely, a távirányító és a hűtőszekrény közé korlátozott mozgásterünknek köszönhetjük mindazt, hogy mára már csupán árnyékai vagyunk régi önmagunknak.
Minőségibb élet
Mondják, hogy minden kezdet nehéz, pláne igaz ez a főnix módjára való újjászületésre, mely végképp nem tartozik a legkönnyebb elfoglaltságok közé: igazi, komoly akaraterőt, elszántságot, kitartást igényel. Mindezek forrásából azonban meríthetünk egy kehellyel, ha hivatásos szakemberhez (humánkineziológushoz, fitness szakedzőhöz, illetve dietetikushoz) fordulunk segítségért, de már csupán a barátnőkkel való közös délutáni kocogások, a diétatippek megosztása is képes meghozni a változást kieszközlő, kellő mértékű motivációt.
A színek is gyógyítanak? – 2. rész
2014. július 12.
Ha kedvenc színünket látjuk, valahogy jobb lesz tőle a közérzetünk... Pozitív pszichés hatásaira a színek szimbolikájából is következtethetünk. Viszont ha rossz benyomást kelt bennünk egy színárnyalat, és sok van belőle mindennapi környezetünkben, zavarólag hat kedélyállapotunkra, és akár még vissza is foghat teljesítményünkben. Kiegészítő színe azonban jótékony hatású lehet – állítják a színterapeuták. Íme egy kis „gyógyító játék” ellentétes színpárokkal:
SKARLÁTVÖRÖS (Kiegészítő színe: türkiz)
- Kedvelem: szükségem van képességeim határainak felismerésére, a szellemi alapok megtalálására, melyekre építhetem az életem.
- Nem kedvelem: mindig többre törekszem, és nem veszem figyelembe, hogy teljesítőképességem véges. Nem ismerem fel, mikor kell leállnom, mert túl fáradt vagyok feladataim elvégzéséhez.
- Szimbolika: ház, anyagi javak és kényelem.
- Jó tanács: amikor úgy érzi, hogy már nehezen tudja képességeit kibontakoztatni, képzelje el, hogy egy skarlát színű buborék veszi körül, mely megszabja korlátait, és azon túl nem megy.
A színek is gyógyítanak? – 1. rész
2014. július 11.
Ha borongós az idő, vagy a kedvünk, vigyünk színt az életünkbe! Használjuk ki a színek érzelmekre ható, vagy energiát adó hatásait! Érdemes megtanulnunk, hogy a teljes színskálából hogyan válasszunk, ha nyugalomra vágyunk, vagy éppen ellenkezőleg, energikusabbak szeretnénk lenni, netán környezetünk általános hangulatán kívánunk javítani. De a színeknek bizonyítottan gyógyító erejük is van – így született meg a kromoterápia (színgyógyászat) fogalma.
A színek mindenütt jelen vannak környezetünkben, mégis, csak kevéssé tudatosul bennünk, milyen hatást gyakorolnak testünkre-lelkünkre. Pedig ősidők idők óta használja a színeket a kínai és indiai tradicionális gyógyászat: eszerint például a színek összefüggésben állnak a csakrákkal (a szervezet energiaközpontjaival). És mint a fény, befolyásolhatják, javíthatják közérzetünket a mindennapokban, nyugalmat, derűt, vagy életerőt adhatnak.
Így ehetjük egészségesre magunkat gyerekeinkkel!
2014. július 07.
Szülőként életünk fő - ha nem a legfőbb- rendezőelve, hogy gyermekeink számára mindent megadjunk. Anyagi javakon túl itt elsősorban egészségükre fontos gondolnunk, főként, hogy hazánkban is egyre rémisztőbb statisztikák látnak napvilágot a gyermekek mozgásszegény életmódjával, helytelen táplálkozásával és az ebből eredő túlsúlyukkal és rossz egészségi állapotukkal kapcsolatosan.
Mivel mindenben, így egészséges táplálkozásuk kialakításában is mi vagyunk a minta számukra. Kíváncsiak voltunk, Keleti Andreáék családjában hogyan működik mindez, cikkünk szakértőiként pedig dietetikust és egészség mentorokat is felkértünk.
„Nálunk folyamatosan, szép lassan sikerült az egészséges táplálkozásra való átállás onnantól, hogy gyermekeink megszülettek- kezdi Keleti Andrea.(…) Legfontosabbnak azt gondoljuk, hogy minél több zöldséget, gyümölcsöt, változatos, tápanyagban és rostban gazdag ételt fogyasszanak. Természetesen ma ez jelenti nem csak nekünk, hanem általában minden szülőnek a legnagyobb kihívást. (…) Nagyon egyszerű trükkökkel, saját étkezési szokások kialakításával igyekszünk védeni Máté és Viki egészségét. Nem tartunk otthon semmilyen rágcsát, helyette inkább gyümölcsökkel nassolunk, kísérletezünk, például almából melyik fajta lehet a kedvencük. Mindkét gyermekemnek egész más az ízlése (…), ezért mindig igyekszem olyan ételeket főzni, ami mindenki számára megfelelő és egyben egészséges”- hallhatjuk a népszerű táncostól.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...919293...160