Információk, érdekességek
Megpróbáljuk? Tippek a stresszmentesebb élethez - 4.
2014. június 07.
Belevetettük magunkat újból a stresszes hétköznapokba? Nem feltétlenül kell így lennie. Saját gondolatvilágunkat áthangolva sokat tehetünk a nyugodtabb életért. Sorozatunk ehhez ad segítséget.
„Nem tudok korán szabadulni az irodából, és rendszerint későn érek haza. Addigra tele vagyok feszültséggel…”
Jó tanács:
Jelen esetben, ha eltekintünk a karrier-építés kényszerétől, vegyünk számba további magyarázatokat erre a magatartásra. Egyeseknek például szükségük van arra, hogy nap, mint nap túlhajtsák magukat a szakmában, ezzel eltávolodva magánéleti problémáiktól. Emellett a túlzott munkahelyi aktivitás összefügghet azzal a vélekedéssel is, hogy mindig többet és jobban kell teljesíteni ahhoz, hogy elfogadják őket. Mintha az értékítélet róluk csak a teljesítményüktől függne… Általában nem erről van szó, és ebből eredhet az ön elégedetlensége, feszültsége is. Fontos tehát számba vennie, hogy ennek a helyzetnek melyek a jótékony hatásai, és mennyi a kényszer benne. És ha negatív irányba billen a mérleg, határozza el, hogy változtat eddigi gyakorlatán a munkában, nem válik függővé tőle, és megtalálja a helyes egyensúlyt.
Megpróbáljuk? Tippek a stresszmentesebb élethez 3.
2014. június 07.
Belevetettük magunkat a stresszes hétköznapokba? Nem feltétlenül kell így lennie. Saját gondolatvilágunkat áthangolva sokat tehetünk a nyugodtabb életért. Sorozatunk ehhez ad segítséget.
- „Nehezemre esik visszautasítani egy meghívást. Pedig sokszor szeretnék otthon maradni, és pihenni.”
Jó tanács:
Tegye fel magának a kérdést: „Milyen okokra vezethető vissza, hogy nem tudok kitérni előle, ha meghívnak valahová? Igényem van valójában arra, hogy eleget tegyek minden meghívásnak, mert akkor az történik, amit elvárnak tőlem?” Valószínűleg ez utóbbi tartozik a fő okok közé, de törekedjék arra, hogy ne a másoknak való megfelelést tartsa szem előtt mindenekfelett. Legközelebb mindenképp tegye mérlegre: a pihenésre van-e nagyobb szüksége, vagy arra az érzésre, hogy elégedett önnel a környezete – és aszerint döntsön!
- „Azt szeretem, ha tökéletes rendben van a lakás, minden ragyog otthon - így szüntelenül csak rendet teszek és takarítok.”
Megpróbáljuk? - Tippek a stresszmentesebb élethez 2.
2014. június 06.
Hol van már az ünnepi jókedvet, derűt és pihenést? Belevetettük magunkat újból a stresszes hétköznapokba? Nem feltétlenül kell így lennie. Saját gondolatvilágunkat áthangolva sokat tehetünk a nyugodtabb életért. Sorozatunk ehhez ad segítséget.
Soha nem árasztott el minket annyi információ, feladat, kötelezettség, és az azokból adódó stressz, a megnövekedett elvárások folytán, mint napjainkban. Annak érdekében, hogy jobban teljesítsünk és könnyebb legyen az életünk, vajon miért nem sikerül csökkentenünk a feszültséget? – kérdezik a pszichológusok. Sokaknak a munkájuk és a családjuk körüli teendők miatt szinte egy percük sem jut arra, amit igazán csinálni szeretnének.
Hogyan változtassunk életvitelünkön?
Személyiségfejlesztő szakemberek segítségével állítottuk össze életünk átszervezésével kapcsolatos, feszültségcsökkentő javaslatainkat.
Megpróbáljuk? - Tippek a stresszmentesebb élethez
2014. június 06.
Belevetettük magunkat újból a stresszes hétköznapokba? Nem feltétlenül kell így lennie. Saját gondolatvilágunkat áthangolva sokat tehetünk a nyugodtabb életért. Sorozatunk ehhez ad segítséget.
„Serdülő gyermekeimnél szünet nélkül ott vannak a barátai, nincs nyugalom az otthonunkban. Én pedig nem tudok megálljt parancsolni…”
Jó tanács
Miért ne beszélné meg a dolgot a gyerekeivel? Határozott hangon figyelmeztetnie kell őket arra, hogy a munkából hazatérve ön fáradt, és nyugalomra van szüksége. Ugyanakkor törekedjék egy köztes megoldásra, mert serdülő korban nem tanácsos csak tiltással élni a gyerekekkel szemben. Kérdezze meg tőlük, milyen megoldásokat javasolnak, és válassza ki azt, amelyik mindenkinek megfelel. Például szóljanak előre, és ön addig házon kívül intézi az ügyeit, vagy javasolja nekik, hogy minden második alkalommal egyik barátjuk otthonában jöjjenek össze.
Csökkentsd a testzsír-százalékod!
2014. május 31.
Tévedés azt gondolni, hogy a testsúly az egyetlen mérőszám, amely megmutatja, milyen formában vagyunk. Hiszen pusztán a kilók számából nem derül ki, milyen arányban zsíros vagy izmos a testünk.
Nagyobb súllyal fittebben
Mielőtt bárki úgy gondolná, hogy a zsír csakis káros lehet, fontos tisztázni, hogy a zsír szükséges, hiszen ez párnázza ki a vázrendszert, védi a belső szerveket, rész vesz a test hőmérsékletének szabályozásában, és tárolja a vitaminokat. Ráadásul az „éhezés” időszakaiban (amely akár egy fogyókúrát is jelenthet), a szervezet a tartalékokból tud gazdálkodni. Vagyis a cél nem a zsír teljes kiiktatása a szervezetből, csupán az egészséges szintre csökkentése. Ráadásul a testzsír nem függ egyértelműen össze a testsúllyal.
Képzeljünk el példaként egy rendszeresen sportoló nőt, akinek a testsúlyát jelentős részben az izomtömege teszi ki. Előfordulhat, hogy alatta többet mutat a mérleg, mint egy fogyókúrázó, de nem sportoló nő alatt, hiszen ő csupán az izomtömegéből veszített. Ebben az esetben hiába mennek lefelé a kilók, a testzsír-százalék növekszik, mert a zsír nagyobb arányban lesz jelen kisebb testsúlynál is.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...939495...160