Információk, érdekességek
Keleti gyógynövények toplistája Magyarországon
2008. április 26.
Az étrendkiegészítõket gyártó cégek piaci részesedése 2007-ben elérte a patikai forgalom 40%-át.
A nyugati világban reneszánszát élik a távol-keleti gyógynövényeken alapuló különféle étrendkiegészítõ készítmények. A trend mára elérte Magyarországot is, legalábbis ez derül ki a forgalmazási adatokból. Hazánkban is egyre nagyobb teret hódít magának a természetgyógyász szemléleten alapuló termékek fogyasztása és az ezen alapuló betegségmegelõzés. Ezt bizonyítja az is, hogy étrendkiegészítõket gyártó cégek piaci részesedése 2007-ben – a patikai forgalom alapján – már elérte a 40%-ot.
Az anthrax toxinját rákgyógyszerré lehet változtatni
2008. április 26.
A legtöbb ember nem gondolná, hogy az anthrax toxinja hasznos is lehet, de ez a bakteriális méreg egy napon hatásos rákgyógyszernek bizonyulhat. A melanomasejtek ellen már bizonyították a hatékonyságát, bár az egészséges sejtekre gyakorolt mérgezõ hatása miatt eddig nem használták a klinikai gyakorlatban.
Stephen Leppla és munkaársai átalakították a toxint, amely így kizárólag az MMP (matrix metalloproteinases – az a fehérje, amely kizárólag a rákos sejtekben termelõdik túlzott mértékben) hoz mûködésbe. Az átalakított toxint egereken tesztelve azt figyelték meg, hogy mindegyik állat jól viselte azt az adagot, amely a természetes toxinból halálos lett volna. Az MMP toxin eredeti társánál jobb a melanoma elleni harcban, mivel sokkal specifikusabb, és a felezési ideje is hosszabb a vérben.
Zónatávolság - Mekkora a személyes tér?
2008. április 23.
Míg egyes kultúrákban - például Japánban - megszokták a zsúfoltságot, másokban jobban kedvelik a nagy, szabad térségeket, és szeretnek távolságot tartani. Ezen túl a társadalmi helyzet is befolyásolja, milyen távolságot tart az egyén másokkal szemben.Gyógyszerészek a környezetvédelemben
2008. április 23.
Nem csak a Föld napján fontos, hogy a gyógyszerhulladékot a patikába vigyük vissza!
Sajnos hazánkban a környezettudatosság, a szelektív hulladékgyûjtés és az újrahasznosítás gyerekcipõben jár. A kérdés hazánk 2004-es csatlakozása óta pedig igencsak kiélezetté vált, hiszen ezen a téren jelentõsek a lemaradások.
Svájcban a szemetelõket bíróság elé állítják, Svédországban is környezetvédelmi törvénybe ütközik, így akár egy év börtönbüntetés is kiszabható. Amerikai példát is találhatunk: Alabamában aki életében elõször szemetel, 250 dollárra büntethetõ, míg a visszaesõket 500 dolláros bírsággal sújtják.
Az éhség hangjai
2008. április 22.
Aki hallgat az éhség szavára, nem hízik el
Az éhség a legjobb barát. Mégis, a krónikus diétázók a legnagyobb ellenségüknek tartják. Senki sem szereti, ha éhes. Rémületet okoz, ha éhség esetén nincs étel a közelben. Ugyanakkor az emberek többsége nem akar hízni. Az is igaz viszont, hogy mindahányszor egy falatot a szájába vesz valaki, és közben fizikailag nem éhes, az a csípõn, combon, hason és más, nemkívánatos helyen hízást eredményez. Meg kell tanulni tehát hallgatni az éhség szavára, és tiszteletben tartani a jelzéseit - ez az elsõ lépés azon az úton, melynek a végén ön barátságban lesz a testével.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...413414415...464