Információk, érdekességek

Az ízületi gyulladás legyõzhetõ - íme néhány jó tanács

2007. december 04.

Az ízületi megbetegedéseket gyakran erõs fájdalmak kísérik, amelyek ellen a szokásos fájdalomcsillapítók nem minden esetben nyújtanak ideális megoldást.


A tudósok azt állítják, hogy a szelén, táplálékunkban is megtalálható természetes nyomelem segíti a szervezet védekezõ mechanizmusát az ízületekben kialakult gyulladás leküzdésében.


Egyik kincsünk: a hallás

2007. december 03.

A hangok érzékelése életfontosságú volt õseinknek, hisz minden nesz fontos információt hordozott: menekülésre, rejtekhely keresésére vagy harcra késztetett. De a hangok a társas érintkezésben is szerepet játszottak és játszanak mind a mai napig, hisz a nyelv a hangok útján született.
 

És persze a hangoknak szerepe volt és van a szerelemben, kifejezõ eszköze az egyik legmagasabb szintû mûvészetnek, a zenének is.


A hangok által varázsolt zene harmóniát teremt, ahogy a túl hangos zaj, a zörej, lerombolja azt. Mi több: beteggé tesz.


Nagyobb intézménnyé gyúrnák az OEP-et

2007. december 01.

A legnagyobb ellenzéki párt tegnap benyújtotta a parlamentnek a nemzeti egészségügyi kerekasztal (NEK) szakértõi csoportja által kidolgozott, a társadalombiztosítás átalakítását célzó javaslatot. A szaktárca szerint a civilek indítványa nem kínál valódi alternatívát a koalíciós törvényjavaslattal szemben.

Gének sodrásában - 2. rész - mesterséges út: a géntechnológia

2007. december 01.

Sir Francis Galton (1822-1911), Charles Darwin unokaöccse, a humán genetika egyik megalapítója szerint az ember képessé vált a növények nemesítésére, az állatok tenyésztése kapcsán csodálatos fajok és példányok elõállítására, de önmagán semmit sem tudott javítani. Lehet, hogy ez mára már megváltozott?


Géntechnológiai ismeretek birtokában az emberiségnek a jövõben talán kevésbé kell tartani a káros mutációktól. Sor kerülhet arra, hogy nem kell a természetes vagy mesterséges szelekció következtében kialakuló változásokra várni, hanem a természetes folyamatoknál eredményesebben lehet - legalábbis néhány területen - a genetikai ismereteket felhasználni az emberiség javára.


Gének sodrásában - 1. rész - mutációk és géntechnológia az új évezredben

2007. november 30.

Bár egyéni életünk során keveset érzékelünk belõle, az emberiség történetét befolyásoló biológiai változások folyamatosan zajlanak.

 

Az emberi faj sorsát számos mutáció alakította. Ezek a természetes mutációk az evolúció szempontjából nemzedékrõl nemzedékre tovább vitt elõnyökkel vagy éppen hátrányokkal járhatnak.

 

Hiányzó C-vitamin


Míg a legtöbb állatfaj egyedei képesek a C-vitamin (aszkorbinsav) elõállítására, az ember, a fõemlõsök és néhány egyéb állatfaj (tengerimalac, gyümölcsevõ denevér) kizárólag növényi táplálékkal juthatnak hozzá ehhez a számukra nélkülözhetetlen anyaghoz.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...424425426...464