Információk, érdekességek
Az érzékeny száj
2007. április 23.
Smink szempontjából a száj legalább olyan érzékeny területe az arcnak, mint a szem. Vagyis ezt is nagyon körültekintõen kell szépíteni. Bár kiváló termékek állnak rendelkezésre, önismeret és némi önkontroll nélkül senki ne kezdjen hozzá arca „felöltöztetéséhez”.
A piros árnyalatú szájrúzst elsõsorban a fiatalok használják. Egy középkorú hölgy is megpróbálhatja, de látni fogja, hogy megkeményíti a vonásokat, szinte öregít. De azért ebben a korban sem kell lemondani a piros árnyalatról, csak még jobban oda kell figyelni a felvitelére. Felkenés után fel kell itatni a fölösleget, és utána egy kicsit világosabb árnyalattal szükséges átdolgozni. Van egy másik trükk is: az ajkak közepére kell a rúzst feltenni, és kétoldalra hozzá illõ, de finomabb színt felkenni. Divat a barnás árnyalat, de abból sem a sötét, hanem inkább a mályva, a kicsit narancsos.
Új gyógyszerkombináció a diabétesz kezelésében
2007. április 08.
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyezési Hivatal (FDA) engedélyezte egy új gyógyszer forgalmazását, mely a 2-es típusú cukorbetegség terápiájában már korábban bevált és egy új hatóanyag kombinációja.
A szer a sitagliptin (dipeptidil peptidáz-4 gátló) és a metformin hatóanyagok kedvezõ hatásait egyesíti. A siatgliptin emelkedett vércukor érték esetén annak csökkentésére készteti szervezetüket, szedését eddig is más gyógyszerrel való kombinációban ajánlották. A metformin az USÁ-ban a cukorbetegség kezelésében legszélesebb körben alkalmazott gyógyszer. A kombinációs gyógyszer forgalmazását az FDA 2006 októberében, az Európai Bizottság hétfõn engedélyezte.
Malária elleni gyógynövényt termesztenek Dél-Afrikában
2007. március 31.
A kínai kultúrában már kétezer éves múlttal rendelkezõ Artemisia annua (egynyári üröm) nevû növény most a malária ellen küzdõk figyelmének középpontjába került.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 60 oldalas ismertetõt adott ki a növényrõl, amiben a termesztésérõl, aratásáról és felhasználásáról minden fontos információ megtalálható. A Dél-Afrikai Köztársaság, Mozambik és Zimbabwe még az idén el is kezdi a növény termesztését.
Trükkök takarításhoz
2007. március 27.
Mikor nevezhetõ az otthon egészségesnek? Legelõször is akkor, ha tiszta. De sokszor hiába takarítunk, mert alighogy elkészültünk, az az érzésünk támad, hogy máris minden csupa por. A hathatós és tartós portalanításhoz ajánlunk az alábbiakban néhány kitûnõ fegyvert.
A pornak sokféle alkotórésze van: lehet benne pollen, állatszõr, penészgomba, poratka, piszokszemcse, matrac-, szõnyeg- vagy párnaszösz... Megannyi - különösen az allergiások számára - irritáló anyag...
A por akadályozza a légutak normális mûködését, annak ellenére, hogy orrunk légszûrõként mûködik. Ennek a természetes szûrõnek a kapacitása sajnos véges, egy idõ után telítõdik. Mivel a belélegzett por gyengíti az orr nyálkahártyájának ellenállóképességét, a baktériumok és vírusok könnyebben megtámadják a szervezetet, különösen a kisgyermekét, akinek az immunrendszere még nem teljesen fejlett.
Õsi gyógymód Ausztráliában - közpénzbõl
2007. március 25.
Közismert tény - és néha talán még érthetõ is - hogy vannak olyanok, akik a tudomány és technika világában is inkább az õsi gyógymódokban hisznek. Az azonban már meglepõ, ha ezt egy kormányzat is elfogadja és az adófizetõk pénzén támogatja.
Pedig pontosan ez történik Ausztráliában: a canberrai kormány 20 ezer dolláros (3 millió forint) keretet biztosít a dél-ausztráliai Ceduna-beli aborigin gyógyítóknak, miután a helyi õslakosokkal foglalkozó egészségügyi szervezetek sikerrel lobbiztak a támogatásért. A gyógyítók 50 dollárt (kb. 7.500 forint) kapnak minden „kezelésért” - annyit, amennyit egy családorvos vizitdíja - de néha bizony csak sokadik alkalommal sikerül kiûzni a gonoszt a páciensbõl. A kormányzat a gyógyítók esetleges szállás- és benzinköltségét is kifizeti.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...439440441...464