Információk, érdekességek

A természet változása és az emberi szervezet

2008. január 18.

Milyen hatással vannak ránk a légköri frontok?

 

FrontSzervezetünk folyamatosan alkalmazkodik a változásokhoz. A változó környezet fontos részei a légkörben végbemenõ változások - magyarán az idõjárás. A biometeorológia a légköri változások emberi szervezetre gyakorolt hatását vizsgálja. Márpedig az idõjárás elsõsorban a vegetatív idegrendszeren keresztül fejti ki hatását.


A frontokról


Vannak nyilvánvaló, jól észlelhetõ meteorológiai változások, mint a szél, az esõ, a hó. Azonban a szervezet alkalmazkodóképességét igénybe vevõ légköri átalakulások nem minden esetben ilyen jól azonosíthatók - ezek a frontok. Élettani hatásuk alapján a biometeorológiában is megkülönböztetünk hideg- és melegfrontokat, melyeket tovább csoportosíthatunk labilis és stabil állapotokra.


Télen a bõr is több figyelmet érdemel!

2008. január 13.

TélA természet ritmusa, az évszakok váltakozása egész szervezetünkre hat, így a bõrben lezajló élettani folyamatokra is.

 

Télen a bõr - a hideg, a szél, a fényhiány, a fûtött szoba alacsony páratartalma stb. miatt - több figyelmet érdemel.

 

A táplálékok csökkent vitamintartalma, a tiszta, oxigéndús levegõ és a mozgás hiánya - mindez szintén hozzájárul ahhoz, hogy a bõr szárazabbá, fakóbbá és sérülékenyebbé váljon.


Gyógyulás zümmögõkórussal, babanyugtatás zenével

2007. szeptember 16.

A zene jó hatással van a kedélyállapotra, még a várandós nõk türelmetlenül rugdalózó magzata is megnyugszik, ha dallamos, szelíd zene foszlányai jutnak el hozzá. Keleten réges-rég tudják, hogy a hangok gyógyítani is képesek. A jógik bizonyos magánhangzók segítségével megrezegtetik a szervezet láthatatlan erõközpontjait...


Az úgynevezett csakrákat, az így küldött energiával remélnek gyógyulást egyes betegségekre. A hang is rezgés – márpedig a rezgés hat az anyagra, a szervezetre, ezen alapszik sok olyan gyógyászati módszer, amely különbözõ rezgéshullámokat irányít a beteg testrészre.


Õszi újrakezdés: 2. rész

2007. szeptember 13.

Nehezünkre esik kimondani a kis szót: "nem", mert úgy érezzük, bajunk származik belõle, és ez feszültséget okoz bennünk? Pedig csak egy kis bátorság kell hozzá, hogy kinyilvánítsuk másoknak: nem engedelmeskedünk nekik mindenben. Ennek helyes módját pedig meg lehet tanulni - és enyhül majd az elõzetes stressz is...


Egy stressz-csökkentõ megoldás: tudni nemet mondani


A fõnökünk azt kéri, hogy maradjunk bent munkaidõ után, gyermekünk a héten harmadszor akar bulizni a barátaival vagy egyik rokonunk rendszeresen kölcsön kér tõlünk nagyobb összegeket? Nem értünk egyet vele? Mondjuk ki!


Õszi újrakezdés: 1.rész

2007. szeptember 12.

Vége a vakációnak... Ideje visszaszokni a munkába: folytatnunk kell abbamaradt feladatainkat, újra alkalmazkodni kell a kollégáinkhoz és a fõnökeinkhez! De hogyan valósítható meg a "békés átmenet" a nyári lazításból az újra induló, munkás hétköznapokba? Csak semmi pánik, az alábbi tanácsok segítik megelõzni az ezzel járó feszültségeket!


Számtalan teendõnk, zsúfolt napirendünk, halaszthatatlan elfoglaltságaink mellett nem is gondolunk arra, hogy idõrõl idõre megengedhetnénk magunknak egy kis lazítást a hétköznapok szorító feszültségében. Pedig a pszichológusok szerint a - nem túlzásba vitt - lustálkodás az egyik legjobb gyógyszer a stressz ellen...


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...106107108...116