Információk, érdekességek

Többet árt a klóros víz, mint használ az úszás

2010. január 26.

Klóros uszodai vízben a kisgyerekkori edzések száma egyenesen arányos az asztma és allergia kockázatával.

 

 

Nemrégiben láttak napvilágot azok a kutatások, amelyek szerint a kisgyerekek klóros vízben történõ úszóedzései növelik a légzõrendszeri fertõzések kockázatát. A tudósok felbecsülték a klóros uszodavíz hatását a bronchiolitis (az alsóbb légutak gyulladásos megbetegedése gyermekkorban) kialakulására és késõbbi következményeire nézve.


Autóvezetés télen

2010. január 11.

A téli autóvezetés többet kíván meg a vezetõktõl, fõleg, ha mint most, latyakosak, jegesek az utak. A felkészültség ilyenkor még fontosabb! Induljon el idõben, de legyen türelmes. Még mindig jobb elkésni, mint összetörni magunkat!

 

A jég ellen...

 

Indulásnál mindig legyen a zsebében vagy táskájában (és nem az autóban!) eszköz, speciális folyadék a zár jégmentesítéséhez!


Fertõtlenítõ erõsíti a szuperbaktériumokat

2009. december 31.

A megváltozott DNS-û, mutálódott baktériumtörzs azonban a BSK négyszázszor nagyobb koncentrációját is kibírta.

 

 

A háztartásokban és kórházakban is elterjedten használt fertõtlenítõszerek is hozzájárulnak a baktériumok életmentõ antibiotikumokkal szembeni ellenállóképességének kialakulásához - adták hírül kutatók hétfõn.


Hajból, bõrbõl diagnosztizál

2009. december 25.

A Gyermekrák Alapítvány által adományozott mûszer alkalmas a rák kimutatására.

 

 

A diabétesz és melanoma korai elváltozásait diagnosztizáló eszközt adott ma át a Gyermekrák Alapítvány elnöke a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórháznak. A mikrószkópos rendszer emberi hajból és bõrbõl vett mintából diagnosztizálni tudja a rosszindulatú daganatok jelenlétét. A berendezést Mink János, a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Kutató Központjának és a Pannon Egyetem Mûszaki Informatikai Kar professzorának javaslatára vásárolta az alapítvány 2,3 millió forintért.


Kérdõjelek a rákbetegek ellátásában

2009. december 16.

Nem tudni, hogy hatékonyak-e a terápiák, s nem tudjuk összehasonlítani a kórházakban folyó kezelések színvonalát sem.

 

 

Bár egyes daganatfajták hazánkban követelik a legtöbb áldozatot, és Magyarországon évente körülbelül háromszázezer daganatos beteg szorul kezelésre, mégsem tudni, hogy hatékonyak-e a terápiák, s nem tudjuk összehasonlítani a kórházakban folyó kezelések színvonalát sem. Most újabb tervezet van a döntéshozók asztalán, s ha megszavazzák, rendezõdhet ez a probléma, mert összeállhat végre a nemzeti rákregiszter, és átalakulhat az onkológiai ellátórendszer is. A Magyar Hírlapnak Kásler Miklós, az Országos Onkológiai Intézet fõigazgatója nyilatkozott.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...105106107...169