Információk, érdekességek

Kevés magyar utazik télen

2015. január 08.

A magyarok alig egytizede utazik el télen, főként anyagi okok tartják vissza őket, az utazók többsége az aktív kikapcsolódást választja - derült ki a Travel Channel ismeretterjesztő tévécsatorna reprezentatív kutatásából. 

A Tárki által a csatorna megbízásából készült felmérés szerint a megkérdezettek 11 százaléka utazik általában valahova telente, az idén télen egy kicsivel még kevesebben: 9 százalék tervez kiruccanást február végéig.

Miért nem utazunk?

A válaszadók 70 százaléka az anyagi okokat jelölte meg akadályként, 15 százalék nem szeret télen utazni, 7 százalék pedig arra hivatkozott, hogy az idén télen nincs ideje elutazni sehova.

Külföld vagy belföld?

Azok közül, akik elutaznak, a legtöbben nem is mennek messzire: 59 százalék belföldön utazik, 42 százalék a szomszédos országokba látogat el, a dél- és nyugat-európai, illetve távolabbi úti célok igen ritkák - áll a Travel Channel felmérésében. A belföldi út a fiatalabbak - 19-39 évesek - körében népszerűbb, ebben a korosztályban 10 százalékkal többen utaznak Magyarországon belül, mint külföldre.


10 tipp a téli bőrvédelemhez

2015. január 03.

A központi fűtés, a hideg, a szél, és a kinti-benti hőmérséklet közti jelentős különbség mind próbára teszik a bőrt és kimerítik a nedvességtartalmát. A bőr legfelső rétege kiszárad, berepedezik, kipirosodik, ellenálló képessége csökken, könnyebben alakulnak ki ekcémás elváltozások, különösen az arra hajlamosaknál. Dr. Pellion Szilvia olyan hasznos tanácsokkal tud szolgálni, amelyek segítenek a pikkelyes, viszkető bőrt újra selymessé, hidratálttá tenni. 

1. Hidratáljunk naponta!

Ilyenkor, télen a zsírosabb, sűrűbb állagú krémek sokkal jobbak, mint a könnyű testápolók, az úgynevezett lotion-ok. Az érzékeny bőrűeknek érdemes kerülniük az illatosított, tartósítószereket, lanolint tartalmazó készítményeket. A testápolót közvetlenül fürdés után kell felvinni a még enyhén nedves bőrre, hogy még a felületi nedvességet is magába zárja.


Szaunával a vírusok ellen

2014. november 12.

A szaunázás nem csak a hideg, téli hónapokban jelent élményt és felfrissülést, a thermohatás ősszel is kényezteti a bőrt, javítja a közérzetet, edzi az ereket és még a vírusokat is elűzi.

A kellemes és hasznos kikapcsolódási formáról dr. Kósa Éva, az Oxygen Medical belgyógyász, angiológusa beszélt. 

Jótékony hatás egészségre, szépségre


A szaunában uralkodó melegre és páratartalomra élénken reagál az egész szervezetünk: a bőrünktől a külső- és belső elválasztású mirigyekig. Ráadásul a forróságban elpusztulnak a kórokozók, így kifejezetten ajánlott például egy kis „gőzölés” a felső légúti, hurutos betegségek esetén vagy éppen influenzajárvány idején – megelőzésképp. A szauna valóságos csodát tesz a bőrrel is. A forróság hatására legnagyobb szervünk, a bőr anyagcseréje két-háromszorosára fokozódik. A felső hámréteg megduzzad, az elszarusodott bőrsejtek fellazulnak és a zuhany alatt könnyen lemoshatók. Az elhalt szarurétegek eltávolítását megkönnyítheti a dörzs- és masszázsszivacsok használata is. Száraz, hámló bőrrel is érdemes szaunázni, hiszen a hőhatás erősíti a verejtékmirigyeket, ezen keresztül pedig a bőr feszesebb, lágyabb lesz. Pattanások ellen is bevethető ez a módszer, hiszen a melegben megfolyósodik a bőrsejtekben raktározott faggyú, és a felszínre jutva, az izzadtsággal együtt távozik. 


5+1 tipp a szaunaélmény fokozásához

2014. november 12.

szaunaélmény Az egyik legjobb dolog, amit az egészségünkkel és a szépségünkkel tehetünk a borongós őszi hűvösben, az a szauna! Immunerősítő, méregtelenítő, bőrszépítő hatását ráadásul néhány kevésbé ismert trükkel még tovább fokozhatjuk. Íme 5+1 egyszerű, ám annál hatékonyabb tipp Kondora Istvántól, hazánk egyik legnagyobb wellness hotelének szaunamesterétől, hogy a szaunázás nemcsak hatékonyabb, hanem még élvezetesebb is legyen. 

1) Fokozzuk a méregtelenítést teákkal!

A szauna egyik legjótékonyabb hatása a méregtelenítés, hiszen a melegben kitágult pórusokon keresztül könnyen és gyorsan távoznak a káros anyagok a szervezetünkből. A szervezet belső méregtelenítését fokozhatjuk szaunázást követően méregtelenítő hatású teák fogyasztásával. E célra a legnépszerűbb ízek közé tartozik például a menta- és a gyömbértea, de számos más íz közül is válogathatunk. Hasonló hatású például a kamilla, a narancshéj, a csipkebogyó, a petrezselyem, a citromfű, valamit a zöld és a fehér tea is.


A szép körmökért

2014. október 21.

szép körmökAkár erős, és mégis sérülékeny, akár töredezésre, elvékonyodásra hajlamos, vagy más hibája van, körmünk állapotán gondos ápolással könnyen segíthetünk. 

Használjunk gumikesztyűt!

Sokan nem tartják be, de egyik fontos szabály: mindig viseljünk gumikesztyűt a házimunkához. Hiszen a tisztítószerek, oldószerek és egyéb, otthon használatos vegyszerek nagymértékben gyengítik a körmöt. Emellett kertészkedéskor se feledkezzünk meg a védőkesztyűről, mert ültetéskor, gyomláláskor is rontunk körmünk állapotán. Fokozottan ügyeljünk a körmünkre barkácsolás közben is, mert az ilyenkor gyakran előforduló nyomó hatás, szorítás, ütés könnyen körömsérülést okozhat.

Krémezzük rendszeresen!

Ha körmeink a napnak fokozottan kitettek, vagy a szárító hatású klimatikus viszonyoknak, töredezetté, sérülékennyé válnak. Ugyanakkor a hideg évszak beköszöntével is óvni kell a körmöt: soha ne lépjünk ki a fűtött helyiségből vastag kötött, vagy bőrkesztyű viselése nélkül, mert az alacsony, és főleg a fagyos hőmérséklet ugyanolyan szárító hatással van a körmünkre, mint a kézfejünk bőrére. Fontos tehát minden évszakban megfelelő zsírtartalmú krémmel védeni bőrünket, körmünket egyaránt.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...798081...111