Információk, érdekességek

Mit tehetünk, ha a köhögés nem akar elmúlni?

2016. február 25.

Az utóbbi időben nagyon sokan voltak influenzások, és az influenza szövődményeként kialakulhat hörghurut. A légcső gyulladása igen kellemetlen kínzó köhögéseket eredményezhet. Ez megakadályozhatja az alvást, a munkavégzést-énekesek, előadók és minden olyan munka esetén, ahol a kommunikáció fontos.

A köhögés lehet száraz, ugató vagy hurutos.

Általában 2 dologra figyelünk ilyenkor-a hörgőben keletkezett nyák minél könnyebben távozzon - ezt segítik a köptetők, és hogy az erős köhögés, mely fájdalmas és zavaró szűnjön meg.

A hagyományos köptetőkről tudnunk kell , hogy nagyobb adagban hánytathatnak.
A hagyományos köhögéscsillapítókkal is óvatosan bánjuk, mert erős szerek, a legtöbbjük csak recepttel kapható pont ezért.

 
Milyen egyéb gyógymódok lehetségesek még?

Jól használhatunk gyógyteákat- kakukkfű, orvosi pemetefű,édeskömény, zsálya, hársfa.
Lehet ezek alkoholos kivonatát is használni - ezek a tinktúrák , illetve sokból már cukorka is kapható.


Rák: még mindig vezetjük a halálozási statisztikákat

2016. február 22.

Továbbra is Magyarországon a legmagasabb a tüdőrák és a vastagbélrák okozta elhalálozások száma európai összehasonlításban, s nem állunk sokkal jobban a többi daganatos betegség terén sem. A megbetegedések és a halálesetek nagy száma részben az egészségtelen életmódra, s a káros szenvedéllyel élők magas arányára vezethető vissza. Ugyanakkor a betegségek megelőzésével összefüggésben biztató, hogy az elmúlt években kimutathatóan egyre többen kezdtek rendszeresen lakossági szűrővizsgálatokra járni – hívják fel a figyelmet a Culevit Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. szakértői a Rákellenes Világnap alkalmával.

A Nemzetközi Rákellenes 2011-ben nyilvánította február 4-ét a rák világnapjának. Ezen a napon a szakemberek minden évben rendezvényekkel, kiadványokkal és sajtóanyagokkal igyekeznek tudatosítani az emberekben, hogy megfelelő életmóddal, odafigyeléssel, rendszeres szűrővizsgálatokkal a daganatos megbetegedések jelentős része megelőzhető, illetve egyre több rákos beteg élete menthető meg.

Minderre Magyarországon különösen nagy szükség van, tekintve a rákos megbetegedések és a daganatos megbetegedések statisztikáit. Európai összevetésben a tüdőrák okozta elhalálozások aránya (százezer lakosra 93 halálozás) és a vastagbélrák okozta halálesetek aránya (százezer lakosra 57 halálozás) is Magyarországon a legmagasabb az Eurostat halálokokra vonatkozó legutóbbi felmérése szerint. A rosszindulatú daganatos betegségek mindegyik uniós tagállamban a vezető halálokok közé tartoznak: minden százezer lakosra átlagosan 267 ezzel összefüggő halálozás jut az EU-28-ban. Ezen belül Magyarországon, Horvátországban, Szlovákiában, Dániában, Szlovéniában, Lettországban, Lengyelországban és a Cseh Köztársaságban hunynak el a legtöbben rákban.


„Nyakas” panaszok és a csodavárás

2016. február 16.

A felnőtt lakosság jelentős része – egy amerikai felmérés szerint 10%-a – küzd állandósult nyaki, tarkótáji fájdalommal és merevséggel, amelyet gyakori fejfájás, szédülés, karba sugárzó fájdalom, zsibbadás is kísérhet. 

A betegek életét megkeseríti, a nyugodt pihenést szinte lehetetlenné teszi a kóros állapot. Sokan évek óta járnak rendelőrőlrendelőre, számtalan kezelést kipróbálnak, ám a probléma az átmeneti javulást követően újra jelentkezik. Végül feladják a küzdelmet, holott az esetek döntő többségében jelentős fájdalomcsökkenés, akár tünetmentesség is elérhető a megfelelő terápiával.

Az ülés elképesztő terhelés

A gerinc nyaki szakaszának krónikus betegségei többnyire hosszú évek alatt alakulnak ki az ülőmunka, a mozgásszegény életmód és a stressz következtében. Az ülőmunka elképesztő terhelést ró gerincoszlopunkra.

  • Testtartásunk a fiziológiáshoz képest jelentősen megváltozik.
  • Fejünk előretolódik, a nyak hátsó részének izmai megfeszülnek.
  • A vállak előreesnek.
  • A mellkas összeszűkül.
  • Felborul a test statikája és izomegyensúlya.
  • Eltűnnek a gerinc S-alakú görbületei, melyek fő szerepe a rugalmasság biztosítása és a csigolyákra eső terhelés ideális elosztása.

Őszintén a foghullásról

2016. február 09.

A fogak elvesztését is okozható ínysorvadás világszerte népbetegségnek számító fogágy betegség. Az ínysorvadás a fogak tartószerkezetének fokozatos leépüléséhez, végső stádiumban a fogak elvesztéséhez vezet.

A fogveszteség megelőzhető lenne, ha maximálisan ügyelnénk a szájhigiéniára, ápolnánk fogainkat és félévente felkeresnénk fogorvosunkat állapotfelmérés és kezelés céljából.
Az ínysorvadásban tulajdonképpen nem az íny sorvad, hanem a fogágy bakteriális lepedék által okozott gyulladásos folyamata ez, mely az ínyszélen kezdődik. Idejében elkezdett szakszerű kezeléssel a fog megmenthető. Azonban ha későn kezdik el a gyógyítást, tasakok alakulnak ki, s a gyulladás tovább terjed a fog rögzítő szöveteire, s még tovább haladva a csontra. A csont lebomlik, a fogak meglazulnak, s kihullnak. 

Fogaink gyökerét ínyünk védi, takarja, körbefogva stabilizálja a fogat. Az ínyvisszahúzódás az esztétikai problémán túl fognyaki érzékenységhez vezet. Ha nem kezeltetjük kellő időben, visszafordíthatatlan károsodást szenved fogínyünk és állcsontunk is. 


Köszvény. Az valami időskori betegség, ugye?

2016. február 03.

Ez fordul meg a fejedben. De mi is az a köszvény pontosan? És hogy jön az életmódhoz? Miért kellene foglalkozni vele addig, amíg nem érint? Nos, azért, mert a köszvény anyagcserezavar, amely ízületi tüneteket okoz….sokszor társul hozzá a diabetes.

Pár szó a köszvényről

„Az anyagcserezavar következtében a húgysav szint megemelkedik,ennek oka a túlzott húgysav termelés,vagy a csökkent húgysav ürítés. Ha a mennyisége elér a vérben egy kritikus szintet, akkor tű alakú húgysavkristályok képződnek.

Leginkább túlsúlyos, magas vérnyomásra,cukorbetegségre hajlamos egyéneknél jelentkezik.
Jellegzetes tünetei: köszvényes roham-alkoholfogyasztás, nehéz ételek fogyasztása után a hajnali órákban hirtelen fellépő fájdalom, nagy lábujj duzzadtsága, nyomásérzékenysége. De előfordulhat csuklón, bokán...Ezekre a helyekre kristálytömegek rakódnak. Vizsgálat során a csonton lyukak, felritkulások láthatók. A rohamok hullámokba térnek vissza, lehetséges, hogy csak egyszer,kétszer egy évben, de ha nem figyelünk rá,könnyen eljuthatunk arra a szintre hogy mindenünk fáj.” / Szilágyiné Szeitz Mónika-gyógymasszőr/


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...138139140...260